jak oczyścić powietrze w domu?

Zdrowie i dobre samopoczucie w dużej mierze zależy od tego, czym człowiek oddycha. W ciągu dnia dorosła osoba wdycha do 20 tys. litrów powietrza, które nie zawsze jest zdrowe.

Zatem, co zrobić, aby to, co na co dzień wdychamy, było czyste? Najprostszym sposobem jest częste wietrzenie mieszkania. Okna – powinny być otwierane na co najmniej 15 minut kilka razy dziennie. Nie należy się obawiać nie sprzyjającej aury. Mróz i deszcz nie powinny stać na przeszkodzie, aby zrobić kilkunasto minutowy przeciąg w domu. Takie wietrzenie sypialni najbardziej efektywne jest rano i wieczorem, szczególnie przed snem. Bardzo skutecznym sposobem na oczyszczenie mieszkania będzie również zadbanie o bujną roślinność w pomieszczeniach. To rośliny pochłaniają szkodliwe substancje tj. dwutlenek węgla, a w zamian za to wydalają tlen. Zieleń w domu działa jak taki naturalny filtr dezaktywujący szkodliwe substancje.

Do najpopularniejszych i najskuteczniejszych roślin doniczkowych zaliczają się paprocie i palmy np. nefrolepsis wysoki, skrzydłokwiat, bluszcz, zielistka, fikusy i draceny. Ponadto, ważne jest, aby sprzęty używane w domu były wyposażone w filtry np. HEPA. Dobrą inwestycją w czyste powietrze będzie także zastosowanie oczyszczacza powietrza z funkcją nawilżania. Takie urządzenie wyłapuje zanieczyszczenia tj. kurz, pyłki i roztocza.

Dodatkową funkcją będzie nawilżenie powietrza, aby czas spędzony w domowym zaciszu był zdrową przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *